CHYTRESTAVENI.CZ - Materiál pro Vaši stavbu

Na úvod » Diskuze

Diskuze - založit nové téma

Výsledky 1 - 6 z 6 [Celkem stránek: 1]
dodislavus | 17.12.2022 10:29:18 | příspěvků: 0 Vstup do diskuze

V současnosti už nejsou plechové střešní krytiny problém. Samozřejmě, není to pálená taška, ale můžete si najít pěknou imitaci, pokud chcete podobný vzhled. Měli jsme podobný problém, tentokrát jsme ale namísto lepenkového šindele jsme se rozhodli pro plechovou krytinu, konkrétně panelovou, protože naše střecha má velkou rozlohu- https://www.yanesystems.cz/product-category/plechove-stresni-krytiny/panelove-stresni-krytiny/

Iveta | 05.09.2021 22:37:45 | příspěvků: 1 Vstup do diskuze

Zdravím, chystám se před zimou zateplit střechu a hledám někoho, kdo by mi poradil. Mám starší dům a střechou nám uniká hodně tepla. Na internetu jsem objevila firmu http://www.nejlevnejsiizolace.cz, která má nejlepší ceny. Můžete jí někdo doporučit? Také bych potřebovala poradit, co je na zateplení podle Vás nejlepší. Děkuji za info.

ludmila.havel | 07.07.2013 11:44:50 | příspěvků: 1 Vstup do diskuze

střešní folie Dobrý den,máme starý dům se sedlovou střechou,budeme dávat novou střešní krytinu-betonovou tašku.Prostor pod střechou slouží jako půda.Můj manžel tvrdí,že v tomto případě je zbytečná folie,pokud se nebude zateplovat,že pokud tam bude folie,tak nebude vidět,že někde poteče.Prosím o radu,zda folie pod krytrinou je nutná,či ne popř.důvody.Děkuji.

Horáček | 30.05.2013 11:50:35 | příspěvků: 1 Vstup do diskuze

Dobrý den, mám problém se stropem ve sklepě. V bytě nad sklepem jde od podlahy zima, tak chci zateplit podlahu ze sklepa protože na podlaze v bytě jsou parkety a ty chci zachovat. Jedná se o starší domek. Můžete poradit jaké zateplení stropu ve sklepě je nejvhodnější. Strop má klenbu. Děkuji. S pozdravem Horáček V.

Admin | 17.12.2010 06:47:29 | příspěvků: 0 Vstup do diskuze

Dobrý den, jelikož máte neprodyšnou střešní krytinu , je nutné mezi bedněním krytiny a tepelnou izolací vytvořit VENTILAČNÍ vzduchovou mezeru , a to o tl. min. 40 mm. Pokud je sklon střechy menší jak 25° , pak min. 60 mm , pokud je sklon střechy menší jak 5° , pak min. 100 mm. A to včetně umožnění dole nasávání venkovního vzduchu do mezery pro každé pole mezi krokvemi a umožnění výstupu vzduchu z mezery do exteriéru (nejen do půdy ! ) u hřebene pro každé pole mezi krokvemi (větrání hřebenem střechy ). Pokud však má střecha úžlabí či jsou plánovaná střešní okna popř. sedlové arkýře je toto bez demontáže současné krytiny neproveditelné.

Pak lze pod ventilační mezeru mezi krokve nainstalovat vysoce difúzní větrotěsnící membránu (např. Jutadach 115 ) následně souvrství tepelné izolace o celkové tl. min. 200 mm , pak parotěsně spojenou a napojenou parozábranu (např. Jutafol N 110 ) a pak rošt z latí a vlastní pohledovou vrstvu.

karel | 16.12.2010 22:04:06 | příspěvků: 0 Vstup do diskuze

Dobrý den.Potřebuji radu.Mam plechovou střechu,pod plechem OSB desky  a chci zateplit mezi krokve.Nevim jak a kam.Prý tam má přijít nejdřív difůzní folie pak vata a pak protěsná.tak nevim.Prosím o podrobnou radu a postup.Dekuji Karel K.

Založit nové téma diskuze